все шаблоны для dle на сайте шаблоны dle 11.1 dle скачать

Lie to Me

IMDb: 8,0

Lie to Me | 2009–2011

14-02-2020, 19:26
Filmin Çekildiği Ülke: USA
Ses Seçenekleri: Türkçe Altyazılı
Film Türü: Suç, Dram, Gizem, Gerilim
İnsanlar neden yalan söyler, yalan söylediklerini nasıl anlarız sorularına yanıt arayan Dr. Lightman ve ekibi, insanların yüzlerinden, özellikle de göz ve dudak hareketlerinden, vücut duruşlarından, ses tonlarından ve konuşma şekillerinden doğru mu yoksa yalan mı söylediklerini analiz ederek FBI başta olmak üzere, polise, hukuk firmalarına, özel şirketlere, askeri birimlere en zor vakaları çözmede yardımcı oluyor. Örneğin konuşma sırasında bir kişi tek taraflı omuz silktiğinde Dr. Ligthman onun yalan söylediğini kolaylıkla anlıyor. Dizinin en güzel yanıysa bu yüz veya vücut duruşlarını gerçek hayattan tanıdığımız oyuncu, şarkıcı, sporcu, siyasetçi gibi ünlü kişileri örnek göstererek açıklaması. Bir anda ekranda Bill Clinton'ı veya Hugh Grant'ı görüp yalan mı söylemiş yoksa utanmış mı öğreniyorsunuz. Günlük hayatta kullanabileceğiniz birçok ipucuna ve yararlı bilgiye de sahip oluyorsunuz. İnsanların duygularını ifade etme biçimlerinin evrensel olduğunu ve gerçeğin insanların yüzlerine kazındığını belirten, saniyenin beşte birinde beliren yüz hareketlerini anlayabilmek için 20 yıl boyunca çalışan Dr. Ligthman sadece insanların yalan söylediklerini bulmakla değil neden yalan söylediklerini anlamakla da ilgilenen bir bilim insanı.

"The Practice" dizisinden tanıdığımız Kelli Williams, DR. GILLIAN FOSTER olarak Lightman'ın ortağı yetenekli psikolog rolünde karşımıza çıkıyor. Hem güzel hem akıllı hem de yetenekli, şirket içi dengeleri sağlayan, dışarıya karşı da şirketi en iyi şekilde temsil eden Foster, Lightman'ın sadece ortağı değil aynı zamanda sağ kolu.

İnsanlardaki yalan söyleme eğiliminden rahatsız olup her daim doğru söylemeye karar vermiş ELI LOKER (Brendan Hines, TERMINATOR: THE SARAH CONNOR CHRONICLES) şirketin baş araştırmacısı. Aklından geçeni değiştirmeden olduğu gibi söylüyor ve sonuçlarına da katlanıyor. Şirketin en son ve en yeni elemanı RIA TORRES (Monica Raymund, "Law and Order: SVU"), doğal olarak insanların ifadelerini okuma yeteneğine sahip. Bu yüzden bilim insanı olan Lightman tarafından hem özenilen, saygı duyulan hem de kıskanılan ve cezalandırılan bir karekter.
Sosyal Mediyada Paylaş:

İndirme Linkleri

Yorumlar: 0

Yorum Yap

up