все шаблоны для dle на сайте шаблоны dle 11.1 dle скачать

Breaking Bad

IMDb: 9,5

Breaking Bad | 2008–2013

13-02-2020, 02:06
Filmin Çekildiği Ülke: USA
Ses Seçenekleri: Türkçe Altyazılı
Film Türü: Suç, Dram, Gerilim
Breaking Bad, Amerikan AMC televizyonun da yayınlanan bir drama dizisidir. Yapımcılık koltuğunda The X Files dizisinin de yapımcılığını yapmış olan Vince Gillian'ı görüyoruz.
Walter White, eşi Skyler ve fiziksel engelli oğlu Walter Jr. ile New Mexico'da yaşayan, kendi halinde bir kimya öğretmenidir. Herşey, Walter'ın ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenmesiyle değişir. Yaşamak için 2 senesi kalmıştır.
walter white hayatı berbat gitmekte olan bir lise kimya öğretmeni. oğlu walter jr. bedensel engellli ve karısı skyler ise hamile. ailesini pek zor geçindirdiği için ikinci iş olarak da araba yıkamacıda çalışmak zorunda. tam da 50. yaşına yeni girdiği bu çok bunaltıcı dönemde, walt ameliyat edilemeyecek bir tür akciğer kanserine yakalandığını öğreniyor. dizinin ilk 15 dakikasında zaten walter'ın ne olursa olsun soğukkanlılığını bozamayacak biri olduğunu öğreniyoruz. ama hastalığını öğrenince küçük tepkiler göstermeye başlıyor. berbat muamele gördüğü araba yıkama işini bırakıyor. polis olan kayınbiraderi ile bir narkotik operasyonuna gitmeye karar veriyor. ne oluyorsa bu operasyonla oluyor zaten. meth üretimi ile yüzbinlerce dolar kazabılabileceğini zaten öğrenmiş, nasıl bir ortamda çalışıldığını görmek istiyor. operasyon biterken yan binadan kaçmaya çalışan kişinin eski kimya öğrencisi jesse pinkman olduğunu farkediyor.
jesse'yi biraz da tehdit ile meth üretimi yapmaya ikna ediyor.buradan sonrası tam bir keşmekeş. kimi zaman saflıklarından kimi zaman da beceriksizliklerinden başlarını belaya sokuyorlar. zaten en eğlenceli kısmı da burası dizinin.
Walter, ölüceğini öğrendikten sonra bambaşka bir insana dönüşür. Kimya bilgilerini kullanarak uyuşturucu üretip satmaya başlar. Tek amacı öldükten sonra ailesini geçindirebilecek parayı ölmeden kazanabilmektir. Ancak işler hiçte umduğu gibi gitmez, olaylar kontrolden çıkar.
Breaking Bad aynı zamanda, 2008 yılında 2 dalda Emmy ödülü, Satellite ödülü ve Writer's Guild ödüllerini müzesine götürmüş, imdb puanı 9.3 olan başarılı bir kara mizah ve drama dizisidir. Bu arada unutmadan söyleyelim; Breaking Bad 4.sezon 2011 baharında başlıyor.
Sosyal Mediyada Paylaş:

İndirme Linkleri

Yorumlar: 0

Yorum Yap

up